• +420 723 576 205
  • info@robopal.cz

Paletové regály

Paletové regály jsou stavebnicový systém ocelových konstrukcí nově dle ČSN EN 15512 a ČSN EN 15629. Paletový regálový systém je obvykle konstruován pro výšky do 20 m a pro zatížení jedné buňky regálu až do 4 500 kg. Regálové sloupy jsou zatížitelné ve sloupci až do 20 t.

Paletové regály a oblast využití

Paletové regály slouží ke skladování předmětů uložených na paletách. Jsou vhodné především pro sklady, expedice atd.

Příčné (horizontální) nosníky palet jsou k dispozici v libovolných délkách a v řadě průřezů. Nosníky paletových regálů jsou se sloupy spojovány zámky a spojení je jištěno pojistkami proti neúmyslnému vysunutí ze zámku. Tento princip jednoduché přestavitelnosti je velmi flexibilní za stavu měnících se podmínek v logistickém procesu z pohledu uživatele a současně umožňuje servis a opravy bez velkých omezení provozu logistických procesů. Skladovací pozice lze v paletovém regále osadit ocelovými rošty, dřevotřískovou deskou nebo příčníky, jež snižují riziko pádu palety při manipulaci a také umožňují ukládat do regálů kusové zboží. Dodáváme výrobky předních evropských výrobců. Tento systém dodáváme i v pojízdném provedení, kdy je celý regálový systém umístěn na podvozku, jež pojíždí v kolejišti na podlaze. Tento systém umožňuje zvýšit kapacitu skladu až téměř na dvojnásobek ve srovnání s paletovým regálem fixovaným k podlaze.

Cena paletového regálu

je individuální a při kalkulaci paletových regálů je třeba zvážit následující atributy - výška paletových regálů, plocha skladu pro paletové regály, počet úrovní paletových regálů a způsoby zaskladňování paletových regálů.

 

Paletové regály Paletové regály